Nový portál k propagaci agro-potravinářského sektoru

Evropská komise spustila nový informační portál, který má pomoci producentům v agro-potravinářském sektoru při jejich úsilí propagovat své výrobky v zemích mimo EU. Je zaměřen především na podporu malých a středních podniků.

Nový propagační portál (www.agripromotion.eu) je z pověření Evropské komise spravován organizací CHAFEA (Consumesr Health, Agriculture and Food Executive Agency) a je navržen jako „one-stop-shop“, tzn. jako místo, které nabízí zákazníkovi celou řadu služeb. Hlavní myšlenkou je poskytnout pohodlné a efektivní služby – poradit jak získat EU dotace pro svoje propagační programy, vyhledávat potenciální partnery a nabízet užitečné informace důležité pro vstup na nové trhy. Najdou zde také nejnovější informace o akcích a kampaních organizovaných Komisí, hlavně těch konaných mimo EU, a dozví se, jak se účastnit obchodních misí komisaře Phila Hogana do míst potenciálních trhů.

V rámci obchodních a propagačních misí pro evropský zemědělský a potravinářský sektor navštívil již komisař Hogan Kolumbii, Mexiko, Čínu, Japonsko, Vietnam a Indonésii a jeho další cesta povede v květnu do Kanady – s delegací 60 organizací a podniků.  Jedním z Hoganových cílů je usnadnit malým a středním podnikům najít nové trhy mimo EU a tento nový portál má pomoci právě malým a středním podnikům s informacemi o přístupu k trhům, ochraně duševního vlastnictví, opatřeních na ochranu zdraví zvířat a rostlin, průzkumu trhu a dalšími důležitými údaji.

Agri-food promotion portal je interaktivní a poskytuje platformu pro internetové semináře (webinars), které pomohou organizacím vytvářet vlastní propagační programy a umožní také zaregistrovaným uživatelům najít potenciální partnery prostřednictvím online vyhledávače „speed dating“.

Více informací přímo na webu: www.agripromotion.eu  (http://ec.europa.eu/chafea/agri/)

nebo na mailové adrese: chafea-agriportal@ec.europa.eu

Jitka Prokopičová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *