E.ON Energy Globe podeváté

Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Projekty zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody lze do soutěže přihlašovat v rámci šesti kategorií do 15. dubna. Celkový vítěz, kterého letos vybere porota, získá ekologický vůz Nová Škoda Octavia G-TEC a možnost reprezentovat Českou republiku v celosvětovém finále Energy Globe Award. Pro vítěze jednotlivých kategorií a celkového vítěze soutěže jsou připraveny také zajímavé věcné ceny partnerů.

Již podeváté se v České republice uskuteční národní kolo soutěže v oblasti hospodárného využívání energií, které se celosvětově účastní více než 170 zemí. Českou verzi soutěže pod názvem E.ON Energy Globe organizačně zajišťuje energetická společnost E.ON. Soutěž každoročně hledá a oceňuje desítky užitečných projektů v kategoriích Obec, Firma, Mládež, Kutil, Stavba a Nápad. „Novinkou letošního ročníku soutěže je způsob zvolení celkového vítěze. Z nominovaných projektů jej vybere odborná porota Akademie věd ČR,“ komentuje člen představenstva společnosti E.ON Energie, a. s., Martin Dvořák.

Registrace projektů začala 1. března. „Projekty a nápady týkající se ochrany životního prostředí nebo úspor energií lze do soutěže zdarma přihlásit na webových stránkách www.energyglobe.cz do 15. dubna,“ říká Vladimíra Gláserová z organizačního týmu soutěže. Po ukončení registračního období probíhá hodnocení a do finále se nominují vždy dva projekty za každou kategorii. O vítězích v jednotlivých kategoriích pak rozhoduje česká veřejnost pomocí online hlasování.

Záštitu nad 9. ročníkem soutěže E.ON Energy Globe převzala i letos Akademie věd ČR. V rámci tohoto ročníku bude odborná porota vybírat dva nominované projekty z každé kategorie a nově i celkového vítěze soutěže. Proto byla vytvořena hodnotící porota sestávající z předních odborníků Akademie věd i odborných poradců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *